brama

Napisane przez: lena 10-01-2019

Autorka książki „Dziewczęta z Auschwitz” odwiedzi wodzisławską bibliotekę

Sylwia Winnik zebrała przejmujące wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.O swojej książce „Dziewczęta z Auschwitz” opowie 25 stycznia o godzinie 11:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.

Autorka jest absolwentką dziennikarstwa we Wrocławiu i autorką bloga Czas na Książki. W 2015 roku została wybrana przez czytelników magazynu Fanbook Książkowym Blogerem Roku. Sylwia Sylwia Winnik jest pomysłodawcą i współorganizatorem Literackiego Festiwalu Czas na Książki. Pochodząca z Ząbkowic Śląskich autorka zebrała w książce przejmujące wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Książka opowiada o losach kobiet, które trafiły do obozu w wieku kilku lat lub na skraju dorosłości. Zawiera także historię bohaterki, która urodziła się w Auschwitz, a swoją przeszłość rekonstruuje na podstawie wspomnień matki. Reportaż wzbogacają zdjęcia ze zbiorów prywatnych rodzin bohaterek z okresu zanim trafiły do obozu oraz ilustracje z archiwum Muzeum w Auschwitz, wśród nich m.in. fotografie wykonane przez esesmana z albumu znalezionego przez więźniarkę Lili Jacob.
 
W styczniu przypadnie kolejna, 74. rocznica Marszu Śmierci, na trasie którego znajdował się Wodzisław Śląski. Ten fakt jest również dobitnie podkreślone w książce – szczególnie w historii jednej z bohaterek, pani Leokadii Rowińskiej, uczestniczki Marszu Śmierci. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • czerwiec maj kwiecień