brama

Napisane przez: lena 29-10-2018

Artystyczne doznania na Muzykonie

Cztery różnorodne koncerty w wykonaniu wspaniałych artystów złożyły się na Wodzisławski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Muzykon.

Zarówno w wodzisławskim kościele Ewangelicko-Augsburskim, jak i w świątyni pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w ramach tegorocznego festiwalu publiczność miała szczególną okazję ku temu, by podziwiać kunszt muzyków i sposobność, by w ciekawych aranżacjach, improwizacjach usłyszeć dzieła znanych kompozytorów. Koncerty odbywały się w każdą z październikowych niedziel. Muzykon recitalami uświetnili: grający na klawesynie Marek Toporowski, koncertujący na organach Daniel Strządała, Tomasz Ploch oraz duet Joanna Woszczyk-Grabacz i Jakub Grabacz, zachwycający grą na flecie i organach. Za każdym razem były to pełne artystycznych doznań spotkania ze sztuką wysoką.

Na wszystkie koncerty w ramach festiwalu wstęp był bezpłatny. Impreza odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy, zaś kierownikiem artystycznym festiwalu był dr Krzysztof Lukas.

Wydarzenie dla Miasta Wodzisławia Śląskiego zorganizowało Wodzisławskie Centrum Kultury we współpracy z Parafią Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Parafią Ewangelicko-Augsburską w Wodzisławiu Śląskim.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • kwiecień marzec luty