brama

Napisane przez: lena 29-10-2018

Anna Maria Jopek i Kroke w WCK

To będzie spotkanie dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień. Anna Maria Jopek i zespół Kroke wystąpią na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wyjątkowa, eklektyczna muzyczna uczta odbędzie się w piątek, 30 listopada br. o godzinie 19:00.

Ci szczególni twórcy oczarują publiczność niespotykaną magią artystycznej fuzji. Subtelna, przenikająca barwa głosu Anny Marii Jopek, autorska muzyka Kroke, przywołująca wpływy wielu kultur, odwołująca się do tradycji, balansująca na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej są gwarancją wielu artystycznych doznań. Ta muzyczna propozycja sprawi, że słuchacze zanurzą się w przestrzeń mieniącą się tysiącami barw.
Projekt spotyka dwa niezwykłe głosy naszych czasów – męski i żeński, co dodatkowo dopełnia uniwersalności muzycznego przesłania tej sztuki.

– Będzie to wydarzenie z najwyższej półki muzycznej, na które serdecznie zapraszam – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Anna Maria Jopek to wokalistka, improwizatorka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach występowała z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy czy Gonzalo Rubalcaba. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata. Zdobyła wszystkie możliwe prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym za promowanie polskiej sztuki na świecie. Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Ostatni album AMJ z Gonzalo Rublcabą „Minione” uzyskał status podwójnej platyny. 5 października 2018 wydała płytę „Ulotne” nagraną z Branfordem Marsalisem.

 

Improwizacja w muzyce Kroke pojawia się od początku i jest do dziś jej najważniejszym elementem. Kroke (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ostatnich latach zespół oprócz realizacji własnych projektów nagrywał płyty z takimi artystami jak: Nigel Kennedy, Edyta Geppert czy Maja Sikorowska.

Bilety w cenie 100 zł do nabycia w kasie WCK oraz za pośrednictwem strony biletyna.pl .W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Informacje na www.wck.wodzislaw-slaski.pl. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • kwiecień marzec luty