brama

Napisane przez: KB 17-04-2018

Afrykański pomór świń. Ważne informacje

W związku z wystąpieniem na terenie całej Polski zagrożenia afrykańskim pomorem świń Wojewoda Śląski wprowadza na terenie województwa śląskiego działania zapobiegawcze, w tym monitorowanie zagrożenia. Jednym z takich działań jest lokalizowanie oraz szybka izolacja i utylizacja padłych dzików.

W związku z powyższym prosimy mieszkańców, w przypadku odnalezienia padłych dzików i ich szczątków o niezwłoczne powiadomienie o tym fakcie:

Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Wodzisławiu Śląskim
(w godzinach pracy starostwa pod numerem telefonu: 32 412 09 72, 32 412 09 79)Numery całodobowe: tel. 32 453 93 93, kom. 693 506 033

Jak postępować po znalezieniu padłego dzika?

Jednocześnie informujemy, że w opinii ekspertów padłe dziki stanowią obecnie podstawowe źródło zakażania chorobą. Choroba przenoszona jest najczęściej przez dzikie zwierzęta poprzez kontakt ze szczątkami padłych zwierząt oraz poprzez ludzi. Szczególnie duży wpływ na niekontrolowane przenoszenie się choroby, nawet na duże odległości, ma wykorzystanie do konsumpcji przetworzonego mięsa dzików (przewóz mięsa i wyrobów wędliniarskich oraz wyrzucanie ich odpadów).

źródło: pismo wojewody śląskiego

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • listopad pazdziernik wrzesien