brama

Napisane przez: asp 10-11-2021

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 organizuje warsztaty na które nadal można się zapisywać. Do wyboru są zajęcia z plastyki, malarstwa, mechatroniki, stolarstwa czy krawiectwa. To tylko niektóre warsztaty organizowane przez placówkę, która od kilkudziesięciu lat poszerza ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży.

W ramach OPP nr 1 działa Akademia Przedszkolaka, chór oraz orkiestra. Ponadto młodzi wodzisławianie mają możliwość zapisania się do koła rękodzieła, gitarowego, chemicznego oraz na warsztaty kulinarne, czy zajęcia młodego majsterkowicza. Popularnością cieszy się również koło mechatroniczne, gdzie dzieci i młodzież mogą rozwijać nie tylko talenty muzyczne i plastyczne, ale podszkolić się w dziedzinach technicznych.

Misją placówki jest podejmowanie działań, które pozwolą wychowankom na wszechstronny rozwój ich osobowości oraz pomoc w zdobywaniu wiedzy, umiejętności postaw i zachowań koniecznych do aktywnego udziału w życiu kulturalnym oraz twórczego wykorzystania czasu wolnego.

Rekrutacja

Na zajęcia kół przyjmowani są kandydaci z powiatu wodzisławskiego, jeśli jednak po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego są wolne miejsca mogą zostać przyjęci kandydaci spoza ww. obszaru. Zapisy do poszczególnych kół zainteresowań w ramach zajęć stałych odbywają się od czerwca (poprzedniego roku szkolnego) do końca sierpnia oraz na bieżąco w razie spadku ilości wychowanków w kole, zwiększenia zainteresowania formą lub wzbogacenia oferty programowej.

Aktualna lista wolnych miejsc (stan na 9 listopada br.):

  • Akademia Przedszkolaka (zajęcia ruchowe) – 2 miejsca,
  • koło mechatroniczne (dzieci min. 9 lat) – 1 miejsce,
  • zajęcia teatralne – bez limitu,
  • koło malarstwa (dzieci 7-9 lat) -1 miejsce, (dzieci z bardziej zaawansowanymi umiejętnościami) – 2 miejsca,
  • koło modelarskie (dzieci min. 7 lat) – 5 miejsc,
  • chór – bez limitu.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


  • FOTORELACJE

  • grudzien listopad październik